راه های مختلف برای جلوگیری از تصادف اتومبیل

راه های مختلف برای جلوگیری از تصادف اتومبیل

تصادفات رانندگی بسیار رایج است.

تصادف رانندگی می تواند منجر به صدمات، مشکلات مالی و حتی آشفتگی روحی شود.

اگر در چنین شرایطی گیر کرده اید و احتمال تصادف وجود دارد، سریعا با یک شرکت یدک کش در نزدیکی خود تماس بگیرید تا مشکل وسیله نقلیه شما حل شود.

 شرکت های یدک کش خوب خدمات ۲۴ ساعته ارائه می دهند. اگرچه نمی‌توانیم همیشه از تصادفات جلوگیری کنیم، در اینجا چند کار وجود دارد که می‌توانید برای بهبود رانندگی و جلوگیری از تصادف انجام دهید.

در حواس پرتی رانندگی افراط نکنید

بزرگترین علل تصادفات رانندگی، رانندگی در حالت مستی، سرعت غیرمجاز یا چراغ قرمز نیست، حواس پرتی رانندگی می تواند باعث تصادفات مرگبار شود.

استفاده از تلفن همراه، ارسال پیامک، تغییر آهنگ و تماس‌های تلفنی می‌تواند مدام حواس‌تان را پرت کند.

حواس پرتی دیگری نیز وجود دارد، مانند غذا خوردن، کمک به کودکان در صندلی عقب یا برداشتن اشیایی که روی تشک یا کف پا افتاده اند. توصیه می شود در حین رانندگی از تمام عوامل حواس پرتی خودداری کنید.

به محدودیت سرعت توجه کنید

علائم محدودیت سرعت به دلایلی وجود دارد، آنها به شما می گویند ایمن ترین سرعت برای رانندگی در آن جاده خاص، از آنجایی که ترافیک، پیچ های تند، جاده های پر دست انداز و بسیاری عوامل دیگر وجود دارد، توصیه می شود.

این علائم را رعایت کنید، اگر سریعتر رانندگی کنید، زمان کمتری برای واکنش خواهید داشت و در صورت نیاز به جلوگیری از تصادف رانندگی، توقف خودرویتان بیشتر طول می کشد.

وقتی مست هستید رانندگی نکنید

نوشیدن الکل بر تمرکز شما تأثیر می گذارد و اجازه نمی دهد ذهن شما به درستی کار کند و این در هنگام رانندگی بسیار خطرناک است، رانندگی در حالت مستی قابل پیشگیری است، اما همچنان هر روز باعث تصادف می شود.

اگر قصد دارید برای نوشیدنی بیرون بروید، همیشه از یک راننده یا تاکسی سرویس مشخص استفاده کنید.

از رانندگی بی احتیاطی خودداری کنید

بی احتیاط رانندگی کردن می تواند منجر به تصادفات رانندگی غیرضروری شود، این اغلب برای رانندگان بی‌احتیاطی اتفاق می‌افتد که سرعت می‌گیرند، خیلی سریع لاین را تغییر می‌دهند و فراموش می‌کنند چراغ راهنما یا درب عقب خود را روشن کنند.

رانندگان بی احتیاط اغلب نسبت به راهبندان تحمل نمی کنند، بنابراین در مقابل رانندگان پرخاشگر بیشتر مراقب باشید.

شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید

شرایط آب و هوایی می تواند نقش مهمی در تصادفات رانندگی داشته باشد، از آنجایی که باران یکی از شایع ترین علل تصادفات بدون توجه به محل زندگی شما است، بنابراین مهم است که مراقب باشید و هوشیار باشید.

باران سطوح لغزنده و خطرناکی را روی خودروها، کامیون‌ها و موتورسیکلت‌ها ایجاد می‌کند و اغلب باعث می‌شود خودروها هنگام ترمزگیری از کنترل خارج شوند.

 برای جلوگیری از تصادفات رانندگی، هنگام بارندگی با احتیاط رانندگی کنید.

از طریق علائم قرمز راهنمایی رانندگی نکنید

چراغ های راهنمایی برای اهداف ایمنی وجود دارد، چراغ قرمز یا علائم به این معنی است که رانندگان باید وسیله نقلیه خود را متوقف کنند، رانندگانی که از چراغ قرمز استفاده می کنند در معرض خطر قربانی شدن جرم هستند.

 زیرا اغلب باعث برخوردهای جانبی و واژگونی با سرعت بالا می شوند. برای جلوگیری از تصادف، همیشه کاملاً متوقف شوید و در هر دو جهت به دنبال وسایل نقلیه روبرو باشید.

رانندگان جدید باید محتاط باشند

رانندگان جدید همیشه رانندگان محتاط نیستند، بررسی نقاط کور، استفاده از چراغ های راهنما و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به حرکت های طبیعت دوم برای رانندگان باتجربه تبدیل شده است و هنوز در حال بررسی است.

رانندگان نوجوان همیشه نمی‌دانند در هنگام تصادف چه کنند و عدم تجربه آنها می‌تواند منجر به تصادف رانندگی شود.

در هنگام رانندگی در شب مراقب باشید

رانندگی در روز می تواند خطرناک باشد، اما رانندگی در شب می تواند خطر تصادف را دو برابر کند.

 وقتی نمی توانید آینده را ببینید، هرگز نمی دانید در حالی که به جلو می روید چه انتظاری داشته باشید. با غروب خورشید، توجه شما به جاده و وسایل نقلیه اطراف باید افزایش یابد.

از تغییر مسیر به طور مداوم خودداری کنید

همیشه زمانی می رسد که شما نیاز به تغییر مسیر دارید. عدم تغییر خط توسط رانندگان اغلب منجر به تصادفات رانندگی می شود. برای جلوگیری از تصادف، از چراغ راهنماهای چپ و راست استفاده کنید و همیشه قبل از ورود به خطوط چپ و راست نقاط کور خود را بررسی کنید.

وقتی یخ یا برف وجود دارد مراقب باشید

زمستان می تواند بسیار خطرناک باشد. برف می تواند با آب مخلوط شود و به لجن تبدیل شود و شناسایی و جلوگیری از یخ دشوار است. این خطر اغلب افزایش می یابد زیرا اکثر مردم پروتکل مناسب را نمی دانند.

اول اینکه وقتی بیرون یخ یا برف است رانندگی نکنید. با این حال، اگر این امکان وجود ندارد، فاصله بیشتری با وسیله نقلیه مقابل خود داشته باشید، سرعت خود را کاهش دهید، برای توقف عجله نکنید، عجله نکنید و اگر باز هم به یخ برخورد کردید، ترمز نکنید.

درباره ما

خدمات رسانی فوری – امدادرسانی و اعزام نیرو در محل حادثه حمل انواع خودروهای ایرانی و خارجی – سبک و سنگین در سراسر ساری به اقصی نقاط کشور ( بهمراه بیمه نامه معتبر )

خدمت رسانی بصورت ۲۴ ساعته.

اعم از خودروبر، خودروسوار، جرثقیل و چرحگیر می باشد.

آماده خدمت رسانی به باطری ساز، مکانیک، صافکار و …. با کدهای تخفیف فوق العاده می باشد.

آماده همکاری با مکانیک، باطریساز، صافکار و … با پرداخت کارتهای تخفیف که از راننده جرثقیل دریافت نموده اند.از تخفیف های ۱۰% تا ۴۰% برخوردار می باشد

 

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل منتشر نمیشود