یدک کش خودرو بر مناسب در ساری

انواع یدک کش

انواع یدک کش

  1. دستگاه یدک کش flatbed

  2. دستگاه یدک کش integrated

  3. دستگاه یدک کش hook

  4. دستگاه یدک کش wheel lift

گاهی اوقات در شرایطی که اصلا انتظار ندارید خودرو شما از کار می افتد. در چنین شرایطی می بایست با یک شرکت خدمات بکسل تماس بگیرید و با یکی از انواع یدک کش خودرو، ماشینتان را به نزدیک ترین تعمیرگاه انتقال بدهید. بهتر است بدانید این شرکت ها برای خدمات رسانی به انواع مختلف از وسایل نقلیه، در نظر گرفته شده اند، بنابراین هنگام تماس می بایست دقت کنید که کدام یک از انواع یدک کش برای وسیله نقلیه شما مناسب است. با توجه به آنچه گفته شد، ما قصد داریم در این مطلب انواع مختلف دستگاه یدک کش را معرفی کنیم.

دستگاه یدک کش flatbed

این کامیون های یدک کش باریک یکی از متداول ترین و پرکاربردترین انواع یدک کش ها در جهان محسوب می شوند. قسمت پشتی این یدک کش از یک سطح تخت و طویل و یک سطح تخت شیب دار هیدرولیکی تشکیل شده است، که در انتقال وسیله نقلیه در جهت بالا و پایین بسیار موثر عمل می کند. در واقع می توان به راحتی و به کمک این سطح شیب دار وسیله نقلیه را به پشت کامیون برانید و یا بکشید. به علاوه می توان از این یدک کش در انتقال خودرو های آسیب دیده در جاده ها کمک گرفت.

جالب است بدانید که این یدک کش تعداد زیادی از وسایل نقلیه و حتی قایق ها را همزمان حمل می کند. از آن جایی که استفاده از این یدک کش یکی از ایمن ترین راه های حمل و نقل وسایل نقلیه محسوب می شود، برای جا به جایی خودرو های صفر از کارخانه به شهرهای مختلف هم از این نوع استفاده می کنند.

دستگاه یدک کش integrated

این نوع از دستگاه های یدک کش تخصصی هستند و برای انتقال وسایل نقلیه سنگین مانند اتوبوس ها، کامیون ها و… مورد استفاده قرار می گیرند.

در واقع این نوع از انواع یدک کش ها برای ثبات بیشتر از محورهای اضافی و بازوهایی که در محورهای آن تعبیه شده است، کمک می گیرند. به علاوه این که در این کامیون های غول پیکر قدرت اضافی به کار رفته تا در انتقال وسایل نقلیه سنگین دچار مشکل نشوند.

دستگاه یدک کش hook

در گذشته عمدتا از این کامیون های یدک کش زنجیری برای حمل انواع وسیله نقلیه استفاده می شد. پس از مدتی متوجه شدند که هنگام حمل و نقل نه تنها فشار زیادی به وسیله نقلیه وارد می شود، بلکه زنجیر بسته شده به خوردرو باعث خراشیده شدن و آسیب سپر آن می شود.

به علاوه می تواند به محرک خودرو نیز صدمه بزند. بنابراین توصیه می شود از این گزینه فقط برای انتقال خودروهای بی استفاده به محل اوراقی استفاده کنید. چرا که امروزه کامیون های یدک کش قلاب و زنجیری عمدتا برای حمل وسایل نقلیه خراب مورد استفاده قرار می گیرند. زیرا صدمه دیدن سپر و محرک این خودروها مهم نیست و بعضا از پیش خراب هستند.

دستگاه یدک کش wheel lift

این کامیون های یدک کش، مکانیزمی شبیه به یدک کش های زنجیری دارند، با این تفاوت که در آن از یک میله فلزی بلند به جای زنجیر استفاده شده است.

این میله فلزی زیر دو چرخ جلو یا عقب قرار می گیرد و توسط بالابر هیدرولیکی آن خودرو از زمین جدا می شود، بنابراین به سپر خودرو صدمه وارد نمی شود. هر چند این یدک کش ها در مقایسه با انواع یدک کش flatbed از ایمنی کمتری برخوردار می باشند، اما نسبتا ارزان تر هستند.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل منتشر نمیشود